TU
                              si môžete prečítať novú biografiu

                                   

Johnny odpovedá2

11. července 2010 v 22:41 |  Rozhovori s Johnnym Deppom
První dva díly "Pirátů z Karibiku", kde jste tak fantasticky ulítlým způsobem ztělesnil kapitána Jacka Sparowa, vydělaly 1,6 miliardy dolarů. Myslíte, že třetí díl "Na konci světa" bude ještě úspěšnější?
JOHNNY DEPP: Dodnes nikdo ze štábu nechce věřit tomu, že se nám podařilo natočit tak úspěšné filmy. To se nedá nijak vypočítat, předpovídat, měli jsme prostě velké štěstí!
Proto bychom se teď měli pohodlně opřít do opěradel svých křesel a vychutnávat si úspěch, kterého se nám dostává.
Když jsme točili první film, nikdo mu moc nevěřil a kritici nás předem odsuzovali k finančnímu fiasku. Druhý díl titíž kritici rozcupovali na kousky, ale publikum bylo jiného mínění a film se stal třetím nejúspěšnějším snímkem všech dob.
Teď je tady třetí díl, kritici nás tentokrát víceméně chválí, tak uvidíme, jestli nám to nepřinese smůlu (smích).
Co pro vás osobně znamená role kapitána Jacka?
Jack Sparow mou kariéru obrátil vzhůru nohama. Až dosud jsem celé roky natáčel filmy, které uspokojovaly mé herecké a umělecké nároky, ale na které až na pár výjimek moc diváků nechodilo. Když jsem se rozhodl pro "Piráty", bylo to čistě instinktivní. Říkal jsem si, že až dosud jsem točil samá vážná psychologická dramata nebo krváky, tak by možná bylo na čase natočit něco přívětivějšího. Abych, až po mě mé děti budou chtít pustit nějaký můj film, mohl sáhnout do police pro dvd, usadit je k televizi a nebát se, že to na jejich psychice zanechá nějaké stopy (smích). Dnes mohu říct, že jsem udělal dobře, když jsem do "Pirátů. šel.
Dokážete si představit. že budete hrát ve čtvrtém díle?
Nebyl bych proti. Jako herec vidím v kapitánovi Jackovi ještě veliký potenciál. A když budou scenáristé dál chrlit skvělé nápady, proč nenatočit ještě čtvrtý, pátý a šestý díl?!
Kde se vzal ten nápad hrát Jacka tak... jinak?
Není to jen imitace Keitha Richadse, jak se někde psalo. inspiroval jsem se mýtem rockové hvězdy. To jsem zkombinoval s pohyby animovaných postaviček, na které se mé děti dívají v televizi, a protože na lodi je děsné vedro, zavřel jsem se na hodiny do sauny a studoval jsem účinky tepla na lidský organizmus. Prostě nudná herecká práce (smích).
Keith Richards hraje ve třetím díle vašeho otce....
Ano a byl naprosto geniální! Všichni čekali, že s ohledem na to, že je legenda, bude trochu zlobit, ale přesně v osm hodin ráno přicházel na natáčení a byl dokonale připravený odehrát svůj part. A když přišel, najednou byli na place všichni lidi ze štábu. Většinu z nich jsem dokonce při práci na předchozích dílech nikdy neviděl (smích). I filmová účetní chtěla Keithe vidět na vlastní oči. Když se Keith ve filmu poprvé objeví na scéně, je jasné, že přišel někdo - rockový bůh.
Jak ovlivnil úspěch filmů váš život?
Zajistil mé rodině určitý luxus. Můžeme žít pohodlně, šest měsíců roku ve Francii, zbytek v L.A. Z toho úspěchu budou profitovat nejen mé děti, ale dokonce i má vnoučata.
Například se budou moci těšit z vašeho vlastního ostrova v Karibiku. Jaký je tam vlastně život?
Je to ráj (smích). Někdy, když rodině řeknu: "Balte se, jedeme na náš ostrov,. cítím se provinile, když vím, že jsou miliony lidí, kteří nemají vlastní domov! Ale takhle asi nejde přemýšlet. Na ostrově se cítíme dobře, můžeme tam být sami sebou. Filmy, paparazzi ani hvězdy tam neexistují.
Je vám 44 let. Obracíte se někdy do minulosti? A co očekáváte od budoucnosti?
Myslím, že jsem se v životě dostal přesně tam, kde jsem chtěl být. Tento rok ale začal trochu nešťastně. Nemoc naší dcery Lily-Rose (8) byla pro Vanessu i pro mě velkým šokem (pozn.: selhání ledvin v důsledku bakteriální infekce).
Opět nám připomněla, že zdraví je to nejcennější, co můžeme mít. Proto si také do budoucna přeji především zdraví a štěstí pro svou rodinu. A pro sebe taky (smích).
Jak jste tuhle nelehkou zkušenost překonal?
To, co nám pomohlo, nebyla má nebo Vanessina síla, ale síla naší dcery. Místo abychom uklidňovali my ji, uklidňovala ona nás, ačkoli na tom byla skutečně hodně špatně.
Plánujete stát se jednou Francouzem?
Ne, jsem zcela spokojený se svým americkým pasem, ačkoli francouzské víno a kulturu miluji. Ale myslím si, že je dobré, když mé děti mají oba pasy.
Máte už nějaké soukromé plány na léto?
Po natočení filmu "Sweney Todd" si vezmu až do začátku roku 2008 volno a budu jen se svou rodinou. Je to nutné.
Vanessa vydává na podzim nové CD a vyrazí na turné.
Muzikál "Sweney Todd", který právě točíte, je váš šestý projekt s Timem Burtonem. Jak to jde?
Bude to úžasná podívaná. Skvělý příběh, vynikající hudba a já - herec, který neumí zpívat. Můj zpěv zní jako troubení jelena v říji. Když jsem Timovi řekl, že se chci stát zpěvákem, řekl, že mě raději pro dobro lidstva zastřelí (smích).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
1

11